Начало           Свържете се с нас     


Настояще



Споделете във ФБ

Намерете ни във ФБ




Резултати от конкурса "Моята България 2010"

НАГРАДИ ЗА ХУДОЖЕСТВЕНО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ЛИТЕРАТУРНА ТВОРБА

 

КОЛЕКТИВИ

УЧИЛИЩНИ СЪСТАВИ

ПОДГОТВИТЕЛНА ГРУПА - 2. КЛАС

І място

Ученически състав от 2. клас на Първо основно училище с ръководител Цветана Тонева - “Бабината баница” по Елин Пелин

ІІ място

Ученическа група от ОУ “Добри Чинтулов” с ръководител Радослава Петкова - „Отечество любезно, как хубаво си ти!”

ІІІ място не се присъжда

3. - 5. КЛАС

І място

Ученически състав от ОУ „Христо Ботев” с ръководители Мария Пискова и Върбинка Любчева  - „Сурваквания” по Иван Вазов

ІІ място

Група „Весели сезони” от ОУ „Добри Чинтулов” с ръководители Женя Димитрова и Радка Николова - „Между нас да си остане” (по стихове на Виктор Самуилов)

Клуб „Театър” към СОУ „Найден Геров” с ръководители Мариана Рухова и Кремена Момчилова - „Приказки от стари времена” (по български народни приказки)

ІІІ място

Ученически състав от ОУ „Петко Рачов Славейков” с ръководител Красимира Гюрова „Моята България” - по творби на П. Р. Славейков, Л. Каравелов, Ив. Вазов и Г. Джагаров

6. - 8. клас

І място не се присъжда

ІІ място не се присъжда

ІІІ място

Ученическа група от ОУ “Свети свети Кирил и Методий” с ръководител Иванка Дерелиева „Наша земя, родна земя, българска земя” - по стихове на Иван Вазов, Блага Димитрова, Дамян Дамянов, Венко Марковски и други.

9. - 12. клас

І място не се присъжда

ІІ място не се присъжда

ІІІ място

Клуб на младите приятели на поезията от СОУ “Гео Милев” с ръководител Илка Димитрова “Молитва за България” - по стихове на Иван Вазов

 

ИЗВЪНУЧИЛИЩНИ СЪСТАВИ

ПОДГОТВИТЕЛНА ГРУПА - 2. КЛАС

І място

Куклен театър “Палечко” към ОДК с ръководител Маргарита Шишкова - Композицията “Тримата глигани хулигани”

3. - 5. КЛАС

І място не се присъжда

ІІ място не се присъжда

ІІІ място

Литературно-театрална работилничка „Фантазия” с ръководител Миглена Параскевова към Сдружение "Арт Визия"
Композицията „За хората и за мостовете” – колективна творба на задругата

9.- 12. КЛАС

І място не се присъжда

ІІ място

Куклен театър “Палечко” към ОДК с ръководител Маргарита Шишкова - Композицията “Хубости и нрави български” по Любен Каравелов

ІІІ място не се присъжда

ДРУГИ ГРУПИ – с участници от различни общности и на различна възраст

І място

Куклен театър „Палечко” от ОДК с ръководител Маргарита Шишкова - Композиция „Комарите” по текстове на Асен Разцветников

Детско-юношески театър „Златното ключе” с ръководител Сия Папазова - „Голямото балканско хапване” (детски нонсенс от Асен Разцветников)

 

ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНЕНИЯ

ПОДГОТВИТЕЛНА ГРУПА - 2. КЛАС

І място

Деница Петкова Георгиева от ПГ на ЦДГ „Звездичка” с ръководители Иванка Илиева и М. Николова – „Родина” от Младен Исаев

София Чавдарова Дарелова от КТ „Палечко” към ОДК с ръководител Маргарита Шишкова „Цъфнала вишна” от Дора Габе

ІІ място

Катерина Илкова Георгиева от Детска театрална студия "Радуга" към СОУ „Найден Геров” с ръководител Теменуга Бахнова - „Родна реч” от Иван Вазов

Моника Стефанова Василева от ДЮТ „Златното ключе” с ръководител Сия Папазова „Видях теменужка” от Иван Вазов

Катерина Иванова Иванова от ДЮТ „Златното ключе” с ръководител Сия Папазова - „Мама, татко и гостната ни стая” от Иван Вазов

ІІІ място

Емилия Веселинова Петрова от 1. клас на ОУ „Г. С. Раковски” с ръководител Мая Недева - „България” от Георги Струмски

Кристияна Деянова Ненова от Детска театрална студия "Радуга" към СОУ „Найден Геров” с ръководител Теменуга Бахнова - „Песента на синчеца” от Иван Вазов

Поощрение

Татяна Мариянова Календарова от Куклен театър „Палечко” към ОДК с ръководител Маргарита Шишкова - „Каква е таз любов голяма?” по П. Р. Славейков, Иван Вазов, Дора Габе, Атанас Звездинов

3. - 5. КЛАС

І място

Боян Стоянов Писаров от Детска театрална студия „Радуга” към СОУ „Найден Геров” с ръководител Теменуга Бахнова – „Възпоменание от Батак” от Иван Вазов

Константин Николаев Гаврилов от ДЮТ „Златното ключе” с ръководител Сия Папазова - „Електронни игри” от Венета Мандева

ІІ място

Ивайло Стефанов Василев от 4. клас на ОУ „Цар Симеон” с ръководител Недка Попова - “България” от Георги Джагаров

Радослав Тошков Радев от ДЮТ „Златното ключе” с ръководител Сия Папазова - „Към природата” от П. Кр. Яворов

ІІІ място

Мила Веселинова Ботева от 4. клас на СОУ „Гео Милев” с ръководител Анета Костова - “Здраствуйте, братушки” от Иван Вазов 

Михаил Венциславов Колев от 4. клас на СОУ „Найден Геров” с ръководители Мариана Рухова и Кремена Момчилова – „Към Родината” от Атанас Далчев

Бояна Михайлова Никова от ДЮТ „Златното ключе” с ръководител Сия Папазова - „Зъл магесник” от поемата „Калиопа” на П. Кр. Яворов

6. - 8. КЛАС

І място

Александър Миленов Калчев от ДЮТ „Златното ключе” с ръководител Сия Папазова „Апостолът в премеждие” – къс разказ от Иван Вазов 

ІІ място

Никол Руменова Божанова от КТ „Палечко” към ОДК с ръководител Маргарита Шишкова „Арменци” от П. Кр. Яворов

Дамяна Райкова Райкова от КТ „Палечко” към ОДК с ръководител Маргарита Шишкова „Свобода и прочутост” – по „Ние, врабчетата” от Йордан Радичков

ІІІ място:

Атанас Диянов Петков от КТ „Палечко” към ОДК с ръководител Маргарита Шишкова - „Песен за паричката ми” от Иван Вазов

9. - 12. КЛАС

І място

Стефан Василиев Попов от ДЮТ „Златното ключе” с ръководител Сия Папазова -
“Представлението” от повестта „Немили-недраги” на Иван Вазов

ІІ място

Антон Иванов Андонов от ДЮТ „Златното ключе” с ръководител Сия Папазова -
“Клетвата” от 6. глава на „Записки по българските въстания” на Захари Стоянов

ІІІ място

Максима Руменова Боева от ДЮТ „Златното ключе” с ръководител Сия Папазова - „Лятото си отива” от Христо Фотев

Анна Валентинова Гигова от ДЮТ „Златното ключе” с ръководител Сия Папазова - „Моята Варна” от Елка Няголова

Поощрение

Мартин Тошков Тошков от ДЮТ „Златното ключе” с ръководител Сия Папазова -
“Оборище” от 6. глава на „Записки по българските въстания” на Захари Стоянов

УЧИТЕЛИ И ПРЕПОДАВАТЕЛИ ОТ ВУ

ІІ място

Елена Янкова Георгиева от ЦДГ „Слънчо” – „Недопята песен ” от Иван Вазов



Към началото на страницата

© 2008-2013, Варненска литературна школа за ученици - Всички права запазени Сайтът е изграден от BGpro.com